Oferta agro eko

Nowości można znaleźć na naszej stronie FB

Program dnia:
12:00 do 19:00 (jesienią 11-18)

Wycieczka po ogrodzie i sadzie, gdzie dzieci zapoznają się z tym jak „rośnie jedzenie”. Mogą zebrać, wyrwać – spróbować niemalże każdego owocu i warzywa znanego z warzywniaka. (uprawiamy ponad 60 gatunków roślin jadalnych) W zależności od wieku i zainteresowania przedstawiam różne ciekawostki o życiu roślin.

Wycieczka po zagrodzie w kurniku. Dzieci wybierają jajka spod kurek, głaszczą je, karmią, dowiadują się jak wygląda dieta kur, poznają ich zachowania, sposób rozmnażania, oraz co lubią najbardziej  – to jest jedna z największych atrakcji.

Wycieczka poznawcza po szklarni. Opowiadam po co jest, a dzieci organoleptyczne poznają efekt szklarniowy.

W dużej altanie z kuchnią prowadzone są warsztaty pszczele.  Dzieci zapoznają się z narzędziami pszczelarza, budową ula. Od podstaw robią ramkę pszczelą albo świeczkę z wosku pszczelego.

Przejażdżka ciągnikiem dla chłopców i dziewczynek.

Zagadki matematyczne, logiczne i statystyczne bazujące na zabawie z warzywami i owocami. Zabawa i nauka warzenia na wadze szalkowej i innych starych typach wag.

Skąd jest chleb? – od ziarenka do bochenka czyli żniwa po staremu;  zapoznanie się ze zbożami, zbiór kosą i sierpem – młócenie ręczne nasion – robienie mąki – wyrabianie ciasta – formowanie chleba i wypiekanie w piecu chlebowym

Mini stolarnia
Dzieci budują budkę lęgową dla ptaków z wcześniej przygotowanych deseczek

Pizza
Dla fanów pizzy proponujemy zabawę w robienie pizzy od podstaw włączając w to zebranie składników do pizzy na polu. Przygotowana pizza wyląduje w piecu opalanym drewnem.

DIY garden
Aby zachwyt urokami natury zachował się w pamięci, dzieci dostają doniczki, w które własnoręcznie sieją słoneczniki do dalszej opieki w domu.

Posiłki
Letni wiejski obiad w altanie z naszych produktów np. zupa chłodnik z jajkiem, sadzone jajka, ziemniaczki z koperkiem, zsiadłe mleko itp. (może być również dowolne danie na zamówienie)
Desery: gofry albo ciasto albo lody. Napoje: kompoty z naszych owoców, herbata, kawa itp.

Aspekty uprawy ekologicznej i konwencjonalnej oraz problemy i rozwiązania związane z żywnością dzisiejszych czasów – to tematy, które pozwolą zrozumiecie głębiej czym tak naprawdę jest zdrowa i niezdrowa żywność czym jest ekologia a czym POP ekologia. Są to wartościowe tematy dla starszych dzieci i dorosłych.

Po atrakcjach można jeszcze zostać i zrobić sobie grilla. Pograć w badmintona na dużej polanie przy altanie. Mamy również maty do jogi, hamaki.

Inne atrakcje:
nieopodal jest jeziorko a nieco dalej można wypożyczyć rowery wodne.
Czasami przynosimy do altany pianino gdzie moja Żona (skrzypaczka i pianistka po Akademii Muzycznej) gra mini koncercik, a i dzieci również mają szansę coś się nauczyć.
Jesteśmy położeni wśród lasów i lasków, z dala od dróg, poza wsią.
Można kupić u nas eko warzywa i owoce prosto z pola. Poza tym:  miód, przetwory, jaja.
Wkrótce pojawi się u nas piec chlebowy, z którego będziemy serwować pizze a dzieci będą mogły zrobić mąkę, ciasto i upiec własne chlebki.


Można wynająć również domek z kominkiem (dwa podwójne łóżka)
Zimą organizujemy kulig z zaprzęgiem konnym oraz dużymi saniami

Rezerwacje zapraszamy robić przez FB