Oferta agro eko

Nowości można znaleźć na naszej stronie FB

Program dnia:
12:00 do 19:00 (jesienią 11-18)

Wycieczka po ogrodzie i sadzie, gdzie dzieci zapoznają się z tym jak „rośnie jedzenie”. Mogą zebrać, wyrwać – spróbować niemalże każdego owocu i warzywa znanego z warzywniaka. W zależności od wieku i zainteresowania przedstawiam różne ciekawostki o życiu roślin.

Wycieczka po zagrodzie w kurniku. Dzieci wybierają jajka spod kurek, głaszczą je, karmią  – to jest bezkompromisowo największa atrakcja.

Wycieczka poznawcza po szklarni. Opowiadam po co jest, a dzieci organoleptyczne poznają efekt szklarniowy.

W dużej altanie z kuchnią prowadzone są warsztaty pszczele.  Dzieci zapoznają się z narzędziami pszczelarza, budową ula. Od podstaw robią ramkę pszczelą albo świeczkę z wosku pszczelego.

Przejażdżka ciągnikiem dla chłopców i dziewczynek.

Zabawa i nauka warzenia na wadze szalkowej.

Skąd jest chleb? – Zapoznanie się ze zbożami i uproszczonym sposobem robienia mąki.

Posiłki
Letni wiejski obiad w altanie z naszych produktów np. zupa chłodnik z jajkiem, sadzone jajka, ziemniaczki z koperkiem, zsiadłe mleko itp.
Desery: gofry albo ciasto albo lody. Napoje: kompoty z naszych owoców, herbata, kawa itp.

Aspekty uprawy ekologicznej i konwencjonalnej oraz problemy i rozwiązania związane z żywnością – to wartościowe tematy dla dzieci powyżej 13 lat i dorosłych.

Po atrakcjach można jeszcze zostać i zrobić sobie grilla. Pograć w badmintona na dużej polanie przy altanie. Mamy również maty do jogi, hamaki.

Aspects of organic and conventional farming, as well as problems and solutions related to food – these are valuable topics for children over 12 years of age and adults.

After the attractions you can still stay and make a barbecue yourself. Play badminton on a large clearing by the gazebo. We also have yoga mats, hammocks.

Inne atrakcje:
nieopodal jest jeziorko a nieco dalej można wypożyczyć rowery wodne.
Czasami przynosimy do altany pianino gdzie moja Żona (skrzypaczka i pianistka po Akademii Muzycznej) gra mini koncercik, a i dzieci również mają szansę coś się nauczyć.
Jesteśmy położeni wśród lasów i lasków, z dala od dróg, poza wsią.
Można kupić u nas eko warzywa i owoce prosto z pola. Poza tym:  miód, przetwory, jaja.
Wkrótce pojawi się u nas piec chlebowy, z którego będziemy serwować pizze a dzieci będą mogły zrobić mąkę, ciasto i upiec własne chlebki.


Można wynająć również domek z kominkiem (dwa podwójne łóżka)
Zimą organizujemy kulig z zaprzęgiem konnym oraz dużymi saniami

Rezerwacje zapraszamy robić przez FB